Apstiprināts siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) apstiprinājusi SIA “Valmieras ūdens” noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu, kura izmaiņas saistītas ar iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņām. Gala tarifs siltumenerģijas lietotājiem no šī gada 1. oktobra 158.54 EUR/MWh. Jāatzīmē, ka 2022.gada 11.augustā Saeima apstiprināja Ministru kabineta atbalstītos pasākumus energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājumam, tostarp siltumenerģijas tarifu samazināšanai. Ar visiem atbalsta mehānismiem, tostarp mājokļa pabalstiem, SPRK aicina iepazīties Labklājības ministrijas tīmekļvietnē publicētajās infografikās.

Noteiktais siltumenerģijas gala tarifs sastāv no trīs komponentēm, kas kopā veido gala tarifu, un no 2022. gada 1. oktobra tās aprēķinātas šādas:

  • siltumenerģijas ražošanas tarifs 126.90 EUR/MWh,
  • siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 30.37 EUR/MWh,
  • siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 1.27 EUR/MWh.

Jāatzīmē, ka SIA "Valmieras ūdens" iegādājas siltumenerģiju no trim komersantiem - siltumenerģijas ražotāja AS “Valmieras Enerģija” (82,8%), AS “Valmieras piens” (15,7%), kā arī SIA “ITA Ltd” (1,5%), un gala tarifs tieši atkarīgs no iepirktās siltumenerģijas cenas. 

Drukāt E-pasts