"Valmieras ūdens" uzsāk akciju "Dzer mūsējo!"

24.07.2018.

SIA “Valmieras ūdens” uzsāk akciju “Dzer mūsējo!” ar mērķi pievērst iedzīvotāju uzmanību ikdienā izmantotā dzeramā ūdens ieguves veidam, aicinot novērtēt un biežāk izmantot kvalitatīvā dzeramā ūdens resursu, ko ik dienu saņemam savā mājoklī tieši no ūdens krāna. Centralizētā ūdensapgāde pilsētvidē ir veiksmīgākais risinājums, lai varētu uzturā lietot kvalitatīvu, veselībai nekaitīgu un finansiāli izdevīgu dzeramo ūdeni.

 

Dzeramā ūdens resurss Valmieras pilsētas un tās aglomerācijas patērētāju vajadzībām tiek iegūts tikai no pazemes, izmantojot artēziskos urbumus. “Valmieras ūdens” rīcībā ir desmit šādi urbumi vidēji 110 metru dziļumā. Dzeramā ūdens ieguve notiek nepārtraukti, un diennakts laikā SIA “Valmieras ūdens” urbumos iegūst 3500-4000 kubikmetrus šī vērtīgā dabas resursa, kas pirms piegādes patērētājiem nonāk dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā. Tās galvenais darbības mērķis ir samazināt dzelzs un mangāna saturu ūdenī, izmantojot šķembām un kvarca smiltīm pildītus filtrus. Tajā pašā laikā tiek saglabātas pazemes ūdens labās īpašības.

Laboratorijas dati apliecina, ka ūdens kvalitāte praktiski nesamazinās, veicot ceļu no ūdens sagatavošanas stacijas līdz patērētāju ūdenskrānam. Katru nedēļu tiek veiktas pārbaudes dzeramā ūdens sagatavošanas stacijā, lai pārliecinātos par kvalitātes rādītāju atbilstību, un ar aktuālo dzeramā ūdens kvalitātes pārskatu ikviens interesents var iepazīties SIA “Valmieras ūdens” interneta vietnē www.valmierasudens.lv. Lai saglabātu ūdens kvalitāti ceļā no dzeramā ūdens sagatavošanas stacijas līdz patērētājam, SIA “Valmieras ūdens” divreiz gadā veic maģistrālo ūdensvadu skalošanu un dezinfekciju. Reizi ceturksnī notiek dzeramā ūdens atbilstības monitorings visā pilsētā, kad ūdens paraugu ņemšana notiek vairākās vietās dažādos Valmieras pilsētas rajonos tieši no patērētāju ūdens krāniem. Šādas regulāras pārbaudes ļauj būt drošiem par iedzīvotājiem piegādātā dzeramā ūdens kvalitāti, kas ir viena no augstākajām visā valstī un tas ir droši lietojams uzturā.

 Rekomendējamais dzeramā ūdens patēriņš cilvēkam dienā vidēji ir 1,5-2 litri, un Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas (LŪKA) apkopotie statistikas dati liecina, ka katrs trešais iedzīvotājs ikdienā lieto fasēto dzeramo ūdeni. Tā gada laikā par to vidēji tiek iztērēti 300 - 400 eiro, vienlaikus saražojot ap 50kg plastmasas atkritumu. Tikmēr SIA “Valmieras ūdens” centralizēti piegādātā dzeramā ūdens izmaksas ir 1,10 eiro par kubikmetru jeb 0,11 centi par litru, kas savukārt nozīmē, ka gada laikā, izdzerot divus litrus dienā, izmaksas sastāda nepilnu vienu eiro.

 

Drukāt E-pasta adrese